Rakiq tregon a ka miq shqiptarë apo armiqë

Bashkëpunimi midis serbëve dhe shqiptarëve nuk ka ekzistuar kurrë në kuptimin e vërtetë të fjalës, tha sot në Mitrovicën e Veriut, kreu i Listës Serbe Goran Rakiq. “Politikanët nga Prishtina kanë masë…

Rrustem Mustafa (Remi) arrin në Holandë

Dy ish-komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa (Remi) i janë përgjigjur ftesës së Gjykatës Speciale për t’u intervistuar. Rrustem Mustafa tashmë ka mbërritur në…